Czy kreatynina z krwi może być podwyższona przez przyjmowanie tego leku?

Kobieta lat 45, proszę o interpretacje wyników . Z krwi Kreatynina 0,91 mg/dl norma 0,50-0,90, eGFR 71,1. Kreatynina z moczu 0,84 mg/dl , eGFR 77,9. Czy kreatynina z krwi może być podwyższona przez przyjmowanie leku meroclopramidum

Metoklopramid raczej nie powoduje wzrostu stężenia kreatyniny w surowicy krwi. Najczęstsza przyczyna podwyższonego poziomu tego wskaźnika to zbyt mała ilość przyjmowanych płynów. Proszę powtórzyć badanie za 2 tygodnie i dodatkowo oznaczyć stężenie mocznika w surowicy krwi. Wyniki należy skonsultować z lekarzem POZ.