Czy moje wyniki kreatyniny i eGFR mieszczą się w normie?

Dzień dobry, proszę o poradę, moje wyniki to kreatynina 0.81 a eGFR 89. Czy wyniki są w normie?
KOBIETA, 30 LAT 7 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

niestety nie podała Pani norm obowiązujących w laboratorium, w którym wykonane było badanie. Z naszych źródeł wynika jednak, że za prawidłowe wyniki kreatyniny uznaje się wartości mieszczące się w zakresie 53-115 µmol/l, co daje 0,6-1,3 mg.

Jeśli zaś chodzi o poziom eGFR, to wynik powinien wynosić powyżej 90 ml/min/1,73 m2 lub więcej. Wartość, którą Pani podała, jest minimalnie mniejsza. Prosimy więc omówić pełne wyniki badań z lekarzem, który je zlecił.

Więcej na temat kreatyniny przeczytać można w naszym artykule, który znajduje się pod adresem:

https://portal.abczdrowie.pl/kreatynina-we-krwi.

Zachęcamy do lektury!

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.