Niewydolność serca i nerek, anemia normocytarna oraz owrzodzenia podudzi u 85-latki a wyniki badań

Mama ma 85 lat z rozpoznaniem:1/niewydolnosc serca po zawale 2/anemia normocytarna 3/niewydolnosc nerek 4/rozlegle owrzodzenie troficzne obu podudzi 5/utrwalone migotanie przedsionkow . Niekture z wynikow z badan APTT-28.3sek glukoza -100mg% CRP-53,5mg/L Kreatynina-1,56mg% eGFR-31 D-DIMER 1797ng/ml I Mocznik-47mg%. Czy te wyniki a zwlaszcza ostatnie co mowia o pracy NEREK? Czy jest zle?Co powinnam zdrobic gdzie zglosic sie. Jak zapobiec, przedluzyc prace.NEREK? Leki? Dieta?
Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Podane wyniki oceniające funkcję nerek, tj, mocznik i kreatynina są prawidłowe w stosunku do wieku. Konieczna jest jest jednak obserwacja oraz regularne wykonywanie badań kontrolnych. Warto także skonsultować się z lekarzem POZ, który zanalizuje leki stosowane przez Pani mamę oraz odpowie na pytanie czy któryś z leków wpływa negatywnie na funkcję nerek.

Mama ma z pewnością jakiś odczyn zapalny i uszkodzone nerki ale niezbyt mocno. Proszę się udać do lek. POZ - powinien po ocenie stanu ogólnego coś Mamie doradzić, lub skierować do specjalisty.