Zapytaj lekarza

7 3 7 , 1 1 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Niewydolność serca i nerek, anemia normocytarna oraz owrzodzenia podudzi u 85-latki a wyniki badań

Mama ma 85 lat z rozpoznaniem:1/niewydolnosc serca po zawale 2/anemia normocytarna 3/niewydolnosc nerek 4/rozlegle owrzodzenie troficzne obu podudzi 5/utrwalone migotanie przedsionkow . Niekture z wynikow z badan APTT-28.3sek glukoza -100mg% CRP-53,5mg/L Kreatynina-1,56mg% eGFR-31 D-DIMER 1797ng/ml I Mocznik-47mg%. Czy te wyniki a zwlaszcza ostatnie co mowia o pracy NEREK? Czy jest zle?Co powinnam zdrobic gdzie zglosic sie. Jak zapobiec, przedluzyc prace.NEREK? Leki? Dieta?
KOBIETA, 37 LAT ponad rok temu

Badania krwi - trombocyty

Czy wiesz jakie funkcje pełni żelazo w twoim organizmie? Dowiedz się tego oraz sprawdź stężenie żelaza w twoim organizmie robiąc badanie krwi - lek. Łukasz Kowalski wyjaśni wszelkie szczegóły.

Lek. Izabela Ławnicka
82 poziom zaufania

Witam! Podane wyniki oceniające funkcję nerek, tj, mocznik i kreatynina są prawidłowe w stosunku do wieku. Konieczna jest jest jednak obserwacja oraz regularne wykonywanie badań kontrolnych. Warto także skonsultować się z lekarzem POZ, który zanalizuje leki stosowane przez Pani mamę oraz odpowie na pytanie czy któryś z leków wpływa negatywnie na funkcję nerek.

0

Mama ma z pewnością jakiś odczyn zapalny i uszkodzone nerki ale niezbyt mocno. Proszę się udać do lek. POZ - powinien po ocenie stanu ogólnego coś Mamie doradzić, lub skierować do specjalisty.

Specjalista w dziedzinie anestezjologii i intensywnej terapii. Absolwent Wojskowej Akademii Medycznej w Łodzi. Przez wiele lat zawodowo związany z 4. Wojskowym Szpitalem Klinicznym we Wrocławiu. Współtwórca programu transplantacji kończyn w Szpitalu Św. Jadwigi w Trzebnicy, gdzie przeprowadzono pierwszą w Polsce udaną operację przeszczepienia ręki. W 2014 roku oznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi przez prezydenta RP.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy