Obniżony poziom hemoglobiny przy schyłkowej niewydolności nerek

U mojego taty który waży 70 kg i cierpi na schyłkową niewydolność nerek ma 6g/dl hemoglobiny. Jaki jest najbardziej prawodpodobny powód obniżonego stężenia hemoglobiny u niego ? wiem, że jest to albo przewlekła hemodializa, zmniejszona produkcja erytropoetyny, niedobór kwasu foliowego albo jeszcze niedobór witaminy B6. Przypuszczam że będzie to albo pierwsz opcja albo druga ale nikt nie potwierdził moich przypuszczeń ponieważ sama interesuje się tym tematem, proszę o odpowiedz.

Nie podała Pani wartości parametrów biochemicznych, więc nie wypowiem się co do przyczyn innych niż przewlekła hemodializa. Każda technika pozaustrojowa powoduje utratę składników morfotycznych krwi. Krew jest wyciągana z organizmu i przez szereg rurek przechodzi do filtrów. Na każdym z tych elementów się osadza. W zależności od częstości zabiegu utrata będzie większa lub mniejsza w zależności od zdolności regeneracyjnych organizmu. To jest najczęstsza z przyczyn niskich wartości Hb.