Regeneracja wątroby i trzustki po przestaniu picia alkoholu

Dzień dobry. Mam problem z wątrobą. W przeszłości bardzo nadużywałem alkoholu, nigdy nie stroniłem od niego, ale nie piję już w ogóle od ośmiu lat. Nadmieniam, że piłem intensywnie prawie osiemnaście lat. Czy mój organizm w tym czasie nie picia zdolny był się zregenerować? Chodzi mi szczególnie o wątrobę i trzustkę i serce? Czy moje organy wewnętrzne są w stanie się zregenerować, czy już tak jak jest to już zostanie. Wiadomo, nie są już systematycznie niszczone, ale chciałbym też wrócić do swojego poprzedniego stanu zdrowia o ile jest to w ogóle możliwe. Najbardziej zależy mi na regeneracji wątroby, czy mogę ją jakoś wspomóc, żeby przyspieszyć/wyzwolić ten proces. Czy tyle lat picia można nadrobić czasem niepicia? Dziękuję za wszystkie porady, będę za nie bardzo wdzięczny. Pozdrawiam serdecznie.

Witam,
Niestety co zostało dokonane, to trudno naprawić odstawiając alkohol. Wątroba ma pewne zdolności regeneracyjne, ale proszę nie spodziewać się cudów.
Proszę zrobić badania z krwi. Badania pośrednio wykażą stan Pana narządów wewnętrznych.
Resztę pytań proszę zadać lekarzowi rodzinnemu na kontrolnej wizycie
pozdrawiam,