Poziom troponiny u 88-latki a zastrzyki Clexane

DOBRY WIECZÓR, DZIŚ DOWIEDZIAŁAM SIĘ ZE MAMA MA WYNIK TROPONINY 33,1. MA 88 LAT. WIEM ZE MA NIEWYDOLNE NERKI. BYŁ LEKARZ I POWIEDZIAŁ ZE NIE WIDZI NIC NIEPOKOJĄCEGO. JA PRZEGLADAŁAM W INTERNECIE STRONY NA TEN TEMAT I WYNIKI BYŁY O WIELE NIŻSZE . CO MAM DALEJ ROBIĆ. MAMA JEST PO DWÓCH ZAWAŁACH PO ZATORACH I PO AMPUTACJI PIERSI. CZY Z TY WYNIKIEM KWALIFIKUJE SIĘ DO ZNIŻKI ZASTRZYKÓW CLEKSANE? BARDZO PROSZĘ O ODPOWIEDŹ GDYŻ JESTEM BEZSILNA BO NIE WIEM KOGO MAM SŁUCHAĆ . PROSZĘ MI POMÓC.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
U osoby obciążonej, po dwóch zawałach serca powtarzalnego wyniku troponiny na podanym poziomie nie należy traktować jako patologię. Na podstawie podanych informacji nie można ocenić czy należy zmodyfikować dawkę leków przeciwkrzepliwych.