Choroba Hashimoto a poziom TSH

choruje na chorobe hashimoto,wczoraj robiłam badanie tsh i wynik mnie załamał 0,748 biorę od ponad półtora roku euthyrox 88 i cały czas badania były w normie, nie wiem dlaczego teraz są takie tragiczne . Proszę o pomoc jak to zbić

Witam Panią,

Wynik TSH jest w zakresie dolnych wartości prawidłowych. Nie ma potrzeby "zbijania" hormonu. Spadek TSH poniżej normy może świadczyć o zbyt dużej jak na Pani potrzeby dawce leku, ,co powoduje zwrotne hamowanie przysadki, która w odpowiedzi na zbyt dużą dawkę leku wydziela mniej TSH, aby dodatkowo nie stymulować tarczycy do produkcji hormonów. Jeśli TSH będzie nadal spadało, to po konsultacji lekarskiej należy nieco zredukować dawkę Euthyroxu.

Pozdrawiam serdecznie.

dr n. med. Marek Derkacz