Hashimoto i przyjmowanie Euthyrox a poziom TSH i FT4

Witam serdecznie, od półtora roku biore leki euthyrox 50 poniewaz mam Hashimoto, dwa tygodnie temu kontrolowałam tsh i ft4 i wyszło że tsh wynosi 5,7265 a FT4 0,95 czy powinnam mieć zwiekszona dawke leków do 75 albo 100? Dodatkowo jeszcze zaznacze ze przy kotnroli dwa i pół miesiąca wczesniej tsh wynosiło 0,0126 a FT4 1,57. Z góry bardzo dziekuję za odpowiedź i pomoc

Dzień dobry,

W chwili obecnej wyniki badań wskazują na potrzebę zwiększenia dawki Euthyroxu. Takie działania powinna Pani podejmować po wizycie u lekarza, który po zbadaniu Pani i zebraniu dokładnego wywiadu lekarskiego podejmie decyzję do jakiej dawki powinna Pani zwiększyć dawkę Euthyroxu. W chorobie Hashimoto, szczególnie w jej początkowych stadiach występują wahania hormonalne związane z okresową koniecznością modyfikacji dawki leku. Warto również skontrolować sobie stężenie antyTPO.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz