Poziom TSH a przyjmowanie Euthyrox

tsh 3,8(n. do 4,5)ft4 12,75 (9-20)AntyTPO 1,6(max9) wyniki z 3.12,usg tarczycy w porządku.W piątek byłam u endo. miałam brać euthyrox 25 przez pierwszy tydz 1, potem 1,5 i za 2-3msc do kontroli. Do tego witamina D,b12(wegetarianka). Jestem nadgorliwa i dziś powtórzyłam badanie tsh w tym samym lab, wyszło 1,8 i moje pytanie czy brać euthyrox tak jak Pani dr kazała, na wizytę mogę się umówić za 2tyg.Mam suchą skórę i muszę ostro ćwiczyć żeby utrzymać i tak za wysoką wagę,samopoczucie dużo lepsze

Dzień dobry,

Obniżenie TSH jest wynikiem stosowanego przez Panią Euthyroxu. Średnie TSH w populacji osób zdroych w Pani wieku wynosi ok. 1.5. Jeśli Pani doktor zadecydowała, że leczenie w Pani przypadku jest wskazane, to proszę dostosować się do zaleceń. Warto również sprawdzić przeciwciała aTG i oczywiście wykonać zalecone badania kontrolne. Co do dawki leku, to wiele zależy od zebranego wywiadu i objawów klinicznych, więc myślę, że Pani lekarz wziął je pod uwagę. Jeśli planuje Pani ciążę, to zaleca się, aby poziom TSH wynosił