Stosowanie Novothyralu a poziom TSH

Jestem po operacji tarczycy (zostawiono mi kikuty) i mam stwierdzone Haschimoto. Dopiero Novothyral 100 postawił mnie na nogi. Czuję się bardzo dobrze przy TSH 0,02 i hormonach FT3 i FT4 okolo 60%. Nie mam objawow nadczynnosci. Poprzednio bralamsama tyroksyne i mialam za niskie (okolo 37%) FT3 i czulam sie fatalnie. Czy to TSH jest niebezpieczne? wiele osob na forach pisze o takim TSH przy braniu Novothyralu. Czy ten lek ma takie dzialanie na przysadke nie dajac objawow nadczynnosci?

Potrzebny wynik, jednostki, normy pracowni.
To nie jest b. duża dawka po całkowitym usunięciu tarczycy ale TSH zazwyczaj jest poniżej 1-2 a nie blisko "0" = kontrola za 3-m

Witam Panią,

Czy oznaczenie TSH robiła sobie Pani przed, czy po przyjęciu porannej dawki Novothyralu? Oznaczenie powinno się wykonywać przed przyjęciem leku. Ma Pani zbyt niskie TSH, co wskazuje na konieczność niewielkiego zredukowania dawki, najlepiej pod kontrolą lekarza, bo trzeba Panią zbadać i ocenić o ile zmniejszyć dawkę leku. Novothyral oprócz lewotyroksyny zawiera również liotyroninę.

Pozdrawiam serdecznie.

Dr n. med. Marek Derkacz