Zapytaj lekarza

7 4 2 , 3 0 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Badanie moczu na urobilinogen

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

tak, takie TSH jest bardzo wysokie i świadczy prawdopodobnie o koniecznośći modyfikacji dawek syntetycznej lewotyroksyny – proszę zwrócić się do endokrynologa, być może uzna za wskazane zwiększenie dawki hormonu.

Optymalne stężenie hormonu we krwi wynosi 0, 27-4, 2 mU/l, przy czym u młodych osób, zwłaszcza kobiet, powinno oscylować bliżej dolnej granicy, podczas gdy u osób starszych może być podwyższone. Poziom TSH sięgający 11 mU/l jest zdecydowanie za wysoki i może dawać objawy typowe dla niedoczynności tarczycy.

Zachęcam do lektury naszego artykułu: https://portal.abczdrowie.pl/podwyzszone-tsh-przyczyny-niskie-tsh.

Proszę zgłosić się do lekarza, poza modyfikacją leczenia być może wskazane będzie poszerzenie diagnostyki chorób tarczycy o zbadanie pozostałych hormonów – fT3, fT4, a także oznaczenie przeciwciał anty-TPO i anty-TG. O tym jednak powinien zadecydować endokrynolog, na podstawie historii Pani choroby i leczenia, a także zgłaszanych dolegliwości.

O leczeniu niedoczynności tarczycy przeczyta Pani również w naszym artykule: https://portal.abczdrowie.pl/jak-naturalnie-leczyc-niedoczynnosc-tarczycy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy