Zapytaj lekarza

7 4 2 , 8 3 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Medialny szum wokół AH1N1

AH1N1 to nazwa wirusa świńskiej grypy. Kiedy pojawił się w naszym kraju, stał się bohaterem pierwszych stron gazet. Skąd takie zainteresowanie AH1N1?

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

TSH to hormon produkowany przez przysadkę mózgową – reguluje pracę hormonów tarczycy. Normy dla TSH są bardzo szerokie, gdyż zależą od wieku oraz płci. W przypadku kobiet w wieku rozrodczym TSH nie powinno przekraczać 4,2 mlU/l, a najlepiej gdyby oscylowało poniżej 3 mlU/l. Więcej w naszym artykule, zachęcam do zapoznania się z nim: https://portal.abczdrowie.pl/jak-interpretowac-wyniki-oznaczania-hormonow-tarczycy.

Ponieważ nie podała Pani jednostek, w jakich został wyrażony poziom TSH, to trudno mi się ustosunkować do tego wyniku. Ponadto powinien być zawsze interpretowany w kontekście dolegliwości zgłaszanych przez pacjenta oraz pozostałych badań krwi. Jeżeli Pani TSH jest znacznie podwyższone, to internista może zalecić zbadanie pozostałych hormonów – fT3, fT4 oraz przeciwciał anty-TPO, co pozwoli na zdiagnozowanie ewentualnej niedoczynności tarczycy.

Więcej na temat nieprawidłowych wyników badań pod tym adresem, zachęcam do lektury: https://portal.abczdrowie.pl/podwyzszone-tsh-przyczyny-niskie-tsh.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy