Zapytaj lekarza

7 4 0 , 4 4 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Opryszczkowe "zimno"

Wywołana przez wirus HSV-1, pojawia się często w początkowym okresie choroby i objawia pieczeniem czy swędzeniem skóry ? mowa o opryszczce wargowej. Doktor Marcin Ambroziak udziela odpowiedzi na pytanie, dlaczego opryszczka często zostaje nazywana zimnem.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

zdecydowanie TSH jest za wysokie – to może świadczyć o niedoczynności tarczycy, która z kolei objawia się m.in. nadmiernym wypadaniem włosów. Proszę zapoznać się z tym artykułem, wymienia inne dolegliwości towarzyszące chorobom tarczycy: https://portal.abczdrowie.pl/10-oznak-ktore-swiadcza-o-tym-ze-mozesz-miec-problemy-z-tarczyca.

Jeśli chodzi o wspomniane normy, to TSH, w zależności od płci i wieku, nie powinno przekraczać 4,0 mlU/ml, przy czym kobiety w wieku 30 lat powinny mieć TSH w wysokości do 3,00 mlU/ml (a młodsze – nawet ok. 2,00 mlU/ml). Zatem u Pani stężenie tego hormonu jest za wysokie. Z kolei fT4 powinno wynosić 10-25 pmol/l (8-20 ng/l) przy prawidłowej wartości TSH i poniżej 10 pmol przy niedoczynności tarczycy. Bardzo szczegółowo mówi o tym nasz artykuł, serdecznie zachęcam do lektury: https://portal.abczdrowie.pl/badanie-hormonow-tarczycy.

Sugeruję kontakt z internistą, który wystawi skierowanie do endokrynologa – specjalista zadecyduje o konieczności wykonania dalszych badań lub powtórzenia wykonanych przez Panią dotychczas. Może być konieczne USG tarczycy, o czym także decyduje endokrynolog. Być może także ten artykuł będzie przydatny: https://portal.abczdrowie.pl/t4-i-ft4.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy