Zapytaj lekarza

7 4 0 , 2 4 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Hormony a zachowanie

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

faktycznie poziom TSH jest u Pani podwyższony, przy czym fT4 zbyt niskie, co dość jednoznacznie wskazuje na niedoczynność tarczycy, zwłaszcza jeżeli ma Pani dolegliwości mogące sugerować zaburzenia pracy tarczycy.

Proszę zapoznać się z naszymi artykułami, znajdzie tu Pani więcej informacji na temat norm dla hormonów tarczycy: https://portal.abczdrowie.pl/t4-i-ft4 oraz https://portal.abczdrowie.pl/tsh-tyroksyna-badanie-tarczycy-wskazania-i-normy.

Jeżeli endokrynolog potwierdzi niedoczynność tarczycy, to zostanie wdrożone leczenie hormonalne – specjalista ustali dawkę syntetycznej lewotyroksyny.

Jeśli jest Pani zainteresowana, to odsyłam do materiału dostępnego pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/podwyzszone-tsh-przyczyny-niskie-tsh.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy