Zapytaj lekarza

7 4 2 , 2 1 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy powinnam iść do endokrynologa mając takie wyniki?

Czy jest aż tak źle zeby isc do endokrynologa prywatnie mam 20 lat i to moje wyniki tsh TSH 5.09 FT4 1,08 FT3 3,78 Proszę odpowiedź co byście robili na moim miejscu biorę entyhrox 25 pozdrawiam Kinga
KOBIETA, 21 LAT 3 miesiące temu

Hormony a zachowanie

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

proszę zwrócić się do endokrynologa, niewykluczone, że wskazana jest korekta dawki Euthyroxu.

TSH jest u Pani zdecydowanie za wysokie, a fT4 za niskie, co bywa typowe przy niedoczynności tarczycy i może oznaczać brak skuteczności leczenia. Jeżeli dodatkowo nie czuje Pani poprawy stanu zdrowia, czyli ustąpienia dolegliwości występujących przy niedomodze gruczołu tarczowego, to proszę nie zwlekać z wizytą u lekarza.

Odsyłam do naszych artykułów, w nich odnajdzie Pani wszystkie niezbędne informacje dotyczące hormonów tarczycy: https://portal.abczdrowie.pl/hormony-tarczycy-rodzaje-badanie, https://portal.abczdrowie.pl/normy-tsh-charakterystyka-badania-kiedy-wykonac-badanie-normy oraz https://portal.abczdrowie.pl/t4-i-ft4.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.
Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy