Problemy hormonalne kobiet

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

poziom TSH nie powinien przekraczać, zgodnie z normami laboratoryjnymi, poziomu 4,2 mIU/ml. U Pani poziom tyreotropiny prawdopodobnie jest podwyższony, co może wskazywać na niedomogę gruczołu tarczowego.

Więcej szczegółów pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/normy-tsh-charakterystyka-badania-kiedy-wykonac-badanie-normy.

Oczywiście na podstawie wyniku badania hormonu TSH nie sposób jednoznacznie ocenić, czy tarczyca choruje, natomiast na pewno wskazane jest poszerzenie diagnostyki o zbadanie poziomu hormonów fT3 i fT4, a także przeciwciał anty-TPO i anty-TG, które mogą pomóc w wykluczeniu choroby autoimmunologicznej, jaką jest zapalenie tarczycy.

Tutaj znajdzie Pani więcej szczegółów: https://portal.abczdrowie.pl/tarczyca-hashimoto-przyczyny-objawy-leczenie-dieta.

Na pewno alarmujący jest poziom hormonu TSH w konfrontacji z dolegliwościami, takimi jak: przybieranie na wadze, problemy z układem trawiennym – zwłaszcza zaparcia, zmęczenie, nerwowość, senność czy depresja. One mogą wskazywać właśnie na niedoczynność tarczycy.

Proszę skonsultować się z internistą, jeśli to on zlecił Pani badanie lub umówić na wizytę do endokrynologa, który może uznać za wskazane pogłębienie diagnostyki.

Być może zainteresuje Panią także ten materiał: https://zywienie.abczdrowie.pl/dieta-przy-niedoczynnosci-tarczycy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy