Poziom TSH po operacji usunięcia tarczycy a mozliwość powrotu do pracy fizycznej

30.03.2015 roku miałam operację usunięcia tarczycy i aktualnie biorę 1 tabletkę rano Euthyrox 88 mikogramów.Badanie tsh z dnia 05.05.2015r to 15,50. czy z takimi wynikami mogę przeprowadzic się nad morze i wrocic juz do pracy fizycznej? Nastepne badania bede mogla zrobic dopiero na jesieni co sie moze stac jesli nie wykonam ich kontrolnie wczesniej?

Dzień dobry,

Wygląda na to , że przyjmuje Pani zbyt małą dawkę Euthyroxu., stąd za wysokie stężenie TSH. Proszę wybrać się do endokrynologa, który po zbadaniu Pani zleci odpowiednią dawkę leku. Biorąc pod uwagę samo stężenie TSH, to będzie ok. 100 ug.dobę, ale niezbędne jest również zbadanie Pani przed modyfikacją dawki. Po zwiększeniu dawki łatwiej będzie Pani wrócić do pracy - będzie miała Pani więcej energii.
Jeśli chodzi o kontrolę TSH, to zalecałbym jednak wykonanie badania trochę wcześniej, niż dopiero jesienią...

Pozdrawiam serdecznie.

Dr n. med. Marek Derkacz