Problemy hormonalne kobiet

Witam Panią,

Jeśli miała Pani usuniętą tarczycę (zapewne subtotalne wycięcie...) ,to ze stężenia TSH wynika, że powinna Pani zmniejszyć dawkę Euthyroxu. Najprawdopodobniej przysadka jest za bardzo zahamowana zbyt dużą dawką leku.Do ilu? Powinna się Pani zgłosić do lekarza, bo o korekcie dawki w dużej mierze decyduje również badanie fizykalne Pacjenta i wywiad chorobowy.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz

Specjalista chorób wewnętrznych, diabetolog i endokrynolog. Autor oraz współautor ponad 140 artykułów i doniesień zjazdowych. Laureat plebiscytu Lekarz Roku 2016 Dziennika Wschodniego. Członek Polskiego Towarzystwa Endokrynologicznego, Diabetologicznego oraz Polskiego Towarzystwa Medycyny Rodzinnej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy