Zwiększenie dawki Euthyroxu

Witam, 29 października zwiększyłam dawkę euthyroxu z 50 do 62,5. Poprzedni okres miałam 14 października (6dni). cykle trwają zwykle od 33 do 35 dni a dzisiaj jest 38 dnień i okresu nadal nie mam. Mam powiększone piersi i śluz gęsty biały. Czy zwiększenie dawki mogło wpłynąć na rozregulowanie okresu? Dziękuje za odpowiedź.

Witam Panią,

Jeśli zwiększyła sobie Pani dawkę leku bez konsultacji z lekarzem, to niewykluczone, że może mieć to związek z wydłużeniem cyklu. Inną przyczyną jest ciąża, na wszelki wypadek (jeśli bierze Pani pod uwagę możliwość ciąży) proszę wykonać test ciążowy.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz