Czy muszę zwiększyć dawkę hormonu?

Witam serdecznie, choruję na niedoczynność tarczycy (przewlekłe zapalenie tarczycy), w tym momencie mam uregulowane hormony i biorę 62,5 euthyroxu. Podejrzewam, że jestem w ciąży, jeśli diagnoza się potwierdzi, to czy muszę zwiększyć dawkę hormonu? Mniej więcej o ile? Wizytę u endokrynologa mam dopiero za miesiąc, a wcześniej nie ma miejsc. Proszę o odpowiedź. Dominika

Dzień dobry,

nie należy samemu regulować dawki hormonu. Proszę się skontaktować z lekarzem telefonicznie lub ewentualnie czekać na niego w dniu przyjęć - może się uda Pani dostać.

Pozdrawiam
Joanna Wardenga