Podwyższone TSH pomimo zwiększenia dawki leku

Witam. Od ponad roku choruje na niedoczynność tarczycy. TSH wyrównało się po dawce 50 Euthyroxu. Od dwóch miesięcy wróciły jednak wszystkie objawy- zrobiłam półtorej miesiąca temu badanie, TSH podwyższone. Endokrynolog zwiększyła mi dawkę do 75, ale nic się nie zmieniło, może nawet pogorszyło. Mam częste zawroty głowy, nie mam energii, ciągle chce mi się spać, mam suchą skórę, skurcze mięśni i bóle stawów. Czyto możliwe żeby TSH nie spadło mimo zwiększenia dawki leku? Powinnam powtórzyć badani?

Ustalenie dawki hormonów i dobra kontrola hormonalna wymaga nieraz cierpliwości. Może się tak zdarzyć, że pomimo zwiększenia dawki nadal jest ona za mała.
Kontrolny pomiar TSH nie zaszkodzi, dodatkowo może Pani oznaczyć Ft3 i Ft4. Czasem wskazane jest oznaczenie przeciwciał anty TPO i TG oraz przeciwciał przeciw TSH ( w ramach poszukiwania przyczyn niedoczynności tarzcycy).