Czy nie należy zmniejszyć dawki Euthyroxu?

Dzień dobry, Mam niedoczynność tarczycy i przyjmuje euthyrox 75.Moje wyniki przedstawiają się w sposób następujący: tsh:1,72; ft4:1,8(norma 1,7) oraz ft3: 4,2(norma 4,4). Proszę mi powiedzieć, czy to ft4 może być nieco podwyższone ?? Na samopoczucie nie narzekam .... stres ma wpływ na zwiekszone ft4?Czy nie należy zmniejszyć dawki euthyroxu oraz czy nie są to początki nadczynności tarczycy , a także mam zwiekszony poziom żelaza do(184 przy górnej granicy 150), Dziękuję bardzo za odpowiedź....

Dzień dobry,

samemu proszę nigdy dawki sobie nie regulować, chyba że tak zalecił lekarz.

Proszę umówić się na wizytę kontrolną i czekać na decyzję prowadzącego endokrynologa.

Pozdrawiam
Joanna Wardenga