Czy należy zwiększyć dawkę leku przy niedoczynności tarczycy w ciąży?

Dzień dobry, w grudniu 2016 stwierdzono u mnie niedoczynność tarczycy TSH 5,805. Miesiąc temu badałam TSH i wyszło mi 2,132. W tym czasie zaszłam w ciążę. Teraz wykonałam badanie i TSH urosło mi do 3,549 ulU/ml. Biorę Euthyrox 25, czy powinnam zwiększyć dawkę? Brać dwie tabletki, albo 1,5? Czy to nie zaszkodzi dziecku? Z góry dziękuję za odpowiedź

Dzień dobry,

poziom TSH biorąc pod uwagę fakt, że jest Pani w ciąży. Jednakże uważam, że sama nie powinna zmieniać Pani dawki leku - proszę się skontaktować z lekarzem prowadzącym i ustalić dalszy plan działania.

Pozdrawiam
Joanna Wardenga