Usunięcie tarczycy a scyntygrafia

Co robić gdy po 4,5 roku braniu euthyroxu (po usunięciu tarczycy /rak brodawkowaty) mam kilkadziesiąt razy na dobę napady duszności, zdarza się zemdleć, w tym samym czasie całe ciało robi się palace aż boli mnie skóra i z każdego milimetra skóry wylewa się ogromnie woda, spływając strugami po mnie, kapie po prostu na ziemię. Gdy przed kontrolną scyntygrafią musiałam odstawić euthyrox te napady zanikały a po 2 tygodniach nie brania ustąpiły. Gdy wróciłam do brania znów narastają. Błagam o pomoc!

Dzień dobry,

Proszę w trybie pilnym zgłosić się do endokrynologa, powinna Pani na początek oznaczyć TSH, FT 3 i FT4 - rano na czczo, wykonać rtg klatki piersiowej i kontrolne usg szyi.Niewykluczone, że obecnie nie potrzebuje Pani takiej dawki Euthyroxu, ale to można będzie stwierdzić po dokładnym zbadaniu Pani przez lekarza i ocenie w/w badań.
Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz