Zapytaj lekarza

7 4 0 , 1 1 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Poziom cholesterolu a obciążenie genetyczne

Witam proszę o interpretację wyników. Cholesterol 234, LDL 133, HDL 43, trójglicerydy 286 (wiem ze wysokie), glukoza 99 ( mąż przed snem wypił prawie cały karton soku jabłkowego i zjadł pomarancze, czy to moze miec wpływ na wynik?) Dodam, że mąz ma obciążenie genetyczne jesli chodzi o cholesterol, no i jest trochę otyły. Czy konieczna bedzie farmakoterapia? Marfologia z rozmazem wszystko ok.
MĘŻCZYZNA, 33 LAT ponad rok temu

Badania krwi - cholesterol

Cholesterol jest niezbędny w organizmie człowieka. Występują jego dwie odmiany ? dobra i zła. Sprawdź normy dotyczące wyników badań obydwu odmian cholesterolu, a także czym grozi jego nadmiar i niedomiar.

Szanowna Pani,

Przy takich wynikach właściwe jest zastosowanie leczenia mającego na celu obniżenie stężenia cholesterolu. Jeśli mąż ma silną wolę może spróbować zmodyfikować styl życia (odpowiednia dieta, aktywność fizyczna, redukcja masy ciała) , a jeśli nie przyniesie to efektu, wówczas koniecznie zastosować leczenie. Takie wartości cholesterolu znacznie przyspieszają rozwój zmian miażdżycowych, a co za tym idzie zwiększają m.in. ryzyko zawału i udaru mózgu w przyszłości. Warto już teraz zastosować działania mające na celu redukcje tego ryzyka. Sugeruję kontakt z dobrym internistą w Państwa rejonie, który zaleci odpowiednie postępowanie.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz

Specjalista chorób wewnętrznych, diabetolog i endokrynolog. Autor oraz współautor ponad 140 artykułów i doniesień zjazdowych. Laureat plebiscytu Lekarz Roku 2016 Dziennika Wschodniego. Członek Polskiego Towarzystwa Endokrynologicznego, Diabetologicznego oraz Polskiego Towarzystwa Medycyny Rodzinnej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy