Poziom troponiny a przyspieszona akcja serca

Witam. Dopiero co wróciłem z oddziału kardiologii. Lekarz zapewniał mnie, że wszystkie wyniki mam w normie, lecz niepokoi mnie stężenie troponiny wynoszący 8,18 ng/l. Wszystko zaczęło się od przyspieszonej pracy serca(kilka razy przekroczyło nawet 200BPM. Szczególnie przy pionizacji i wysiłku.) Nie miałem próby wysiłkowej ze względu na stan po rekonstrukcji ACL. CK-MB mass - 0,77 ng/ml CK -51 U/L CRP - 0. Z góry dziękuje za odpowiedź

Aleksander Ropielewski

Wyniki należy interpretować w odniesieniu do norm laboratoryjnych z danego laboratorium. Zawsze w sytuacji podniesienia poziomu wskaźników zawału serca konieczne jest wykonanie EKG.