Czy taki puls jest w tym przypadku normalny?

Witam. Niedawno podczas pobytu w szpitalu stwierdzono u mnie okresowa tachykardię zatokowa oraz mały ubytek pfo. Miałem robiona próbę wysilkowa,holter oraz echo serca. Lekarze mówili że nie ma się czym martwić i na tę porę nie trzeba przyjmować lekow. Od niedawna zacząłem biegac, podczas biegania czuje się całkiem normalnie ale zastanawia mnie czy puls w okolicach 100 bo jakiejś godzinie od skończenia wysiłku jest norma, wcześniej nie biegalem. Dodam że jestem osobą aktywną bez nadwagi
MĘŻCZYZNA, 23 LAT 2 miesiące temu

Koronarografia

Koronarografia to zabieg kardiologiczny. Na czym on polega? Kiedy należy go wykonać u pacjenta? Na te pytania odpowiada ekspert - kardiolog dr Piotr Gryglas.

Witam.Troche duży ten puls,ale jeśli w badaniach dodatkowych nic nie było(mamk tutaj na myśli nie tylko ocenę kardiologiczną,ale ogólnointernistyczna)i rejestruje Pan ten puls w spoczynku również psychicznym,to jest to tzw.nieadekwatna tachykardia,czyli szybki puls samoistny.Bieganie będzie tu działać korzystnie,można też dołożyć ćwiczenia siłowe.PFO nie ma tu znaczenia,kilkanaście procent ludzi ma PFO,najczęściej bez żadnych konsekwencji.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty