Zapytaj lekarza

7 4 0 , 4 1 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak pozbyć się tych nieprzyjemnych dolegliwości?

Mam taki problem że, często mam zawroty głowy i ucisk w klatce piersiowej. Byłem już na pogotowiu gdzie powiedzieli że nic mi nie jest EKG dobre wyniki krwi też. W ostatnim czasie robiłem badania rezonans magnetyczny kręgosłupa lędźwiowego, gastroskopie a jeszcze wcześniej kiedy to się zaczęło ok 10 lat temu byłem na echo serca, próbie wysiłkowej, prześwietlenia klatki piersiowej i nie pamiętam co tam jeszcze. Potem na jakieś trzy lata był spokój aż do ok dwóch lat znowu to samo. Zawroty głowy bóle w klatce piersiowej dziwne skurcze, wymioty myśli że zaraz zemdleje już mam dość czy w dzień czy w nocy nie mogę spać cały czas myślę co mi jest a teraz iść do lekarza to graniczy się z cudem a na pogotowiu lekarz stwierdził że nic mi nie jest że może to być nerwica. Lekarz rodzinny zapisał mi atarax ale to nic nie daje.
MĘŻCZYZNA, 31 LAT 2 miesiące temu

Czy EKG może boleć?

EKG, inaczej elektrokardiografia, to bezpieczne badanie serca. Ale czy może ono boleć? Na ten temat wypowiada się specjalista - dr Piotr Gryglas, kardiolog.

Witam! Rzeczywiście przedstawione prze Pana dolegliwości najbardziej "pasują" do zaburzeń nerwicowych i w tym kierunku proszę iść. Jeżeli diagnostyka i leczenie "na kasę chorych jest znacznie utrudnione, to zawsze można skorzystać z gabinetu prywatnego w ramach konsultacji, a dalszą terapią ( wypisywanie recept) może się zająć lekarz rodzinny. Natomiast rolę psychoterapii mogą przejąć treningi relaksacyjne. Powodzenia W. Łuczkowski.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy