Torbiel nerki a cukrzyca II stopnia

Witam! Stwierdzono u mnie na nerce torbiel, przy okazji badania USG jamy brzusznej. Choruję na nadciśnienie II stopnia,mam cukrzycę II typu,insulinozależną oraz powikłania nadciśnienia , takie jak retinopatię nadciśnieniową, kardipatię /powiększenie lewej komory serca,niedomykalność mitralną,niedokrwienie serca/ Kreatynina wynosi 1,20. Czy te wyniki świadczą także o chorobie nerek i czy tą torbiel o wielkości 16 mm należy usunąć? Jeżeli tak, to w jaki sposób to się robi? Z góry dziękuję .

Torbiele w nerkach powstają bez dodatkowych chorób, są naturalnym etapem degeneracji narządu. Przy tej liczbie powikłań chorób posiadanych przez Pana, rozważyć należy wszystkie aspekty, o których pewnie rozmawia Pan ze swoim lekarzem prowadzącym, jak utrzymanie należnej wagi ciała, odpowiednia dieta i prawidłowe leczenie farmakologiczne.