Wynik EKG a nadciśnienie płucne

p.dr. mam pytanie odnosnie wynikow mamy serca. w ekg przebyty zawał,nadcisnienie wystepuje od lat..teraz takie wyniki.jamy serca niepowiekszone,lewa komora z drobna funkcja skurczowa EF 65% i uposledzona relaksacja bez zaburzeń kurczliwosci odcinkowej.aorta wytepujaca nieposzerzona zastawka aortalna trójpłatkowa bez fali zwrotnej.łagodna niedomykalnosc zastawki mitralnej-fala zwrotna +++ TR -(++). Obecnośc nadciśnienia płucnego mało prawdopodobna.ślad płynu w worku osierdziowym..co to oznacza

Lek. Katarzyna Szymczak

Wynik echo serca jest dobry, z nieprawidłowości - niedomykalność zastawki mitralnej oraz ślad płynu w worku osierdziowym, interpretacja konieczna razem z objawami, stosowanym leczeniem, badaniem klinicznym.
Pozdrawiam