Wynik badania echokardiograficznego u 54-latka

Dobry wieczór!Mam takie pytanie byłem wczoraj u kardiologa i wynik badania echokardiograficznego jest następujący Zastawka mitralna Fala zwrotna śl,E/A 0,7 Zastawka aortalna Prawidłowa Zastawka trójdzielna Fala zwrotna śl/I Zastawka płucna Fala zwrotna I.AcT 130 ms Opis badania Lewa komora o prawidłowej funkcji skurczowej i upośledzonej relaksakcji.Płyn w worku osierdziowym 8/3 mm Choruje na cukrzyce typu II i Hipirlipidemie. Czy wynik jest dobry i co to jest upośledzona relaksacja.Dziękuje

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, w wyniku opisane są odchylenia, które jednak nie wymagają leczenia, a jedynie obserwacji. Zaburzenia relaksacji to zaburzenia rozkurczu mięśnia sercowego.