Jakie zabiegi na szarą, zmęczoną i przebarwioną cerę?

Witam, mam 37l, jak dotad nie poddawalam sie zabiegom med.estet., natomiast regularnie odwiedzam salony urody i poddaje sie zabiegom kosmet.Ale z kondycji mojej cery nie jestem zadowolona.Mam troche przebarwien i wystarczy na chwile wyjsc na slonce - twarz pokrywa sie pigmentem, ktory okropnie postarza.Do tego mam troche wypryskow.Zawsze robie mocny makijaz, cera jest szara, ciemna, zmeczona.Nie chce poddawac sie mocniejszym zabiegom, obawiam sie tego.Byla bym wzdieczna za rade.Dziekuje, Nelli.

Witam najlepiej zacząć wizytę w gabinecie medycyny od konsultacji u lekarza, gdzie skóra zostanie dokładnie obejrzana i zbadana. Następnie lekarz dobierze odpowiednie dla niej zabiegi.
Na zmęczoną, szarą skórę z przebarwieniami często stosuje się zabiegi peelingów medycznych lub cosmelan, dermamelan. Aby poprawić jej kondycję stosuje się równeiż mezoterapię, zabiegi z kwasem hialuronowym, laserami, botoxem, nićmi. Możliwości jest wiele, ale trzeba obejrzeć skórę by móc coś konkretnego indywidualnie dla danej osoby zaproponować.

Polecałbym Pani zrobienie dobrego peelingu, najlepiej śrdeniogłębokiego, np. Perfect Derma Peel albo VIPeel. Cera na pewno się poprawi i być może zniknie część przebarwień. Najlepiej to zrobić teraz kiedy nie ma za dużo słońca. Poza tym musi Pani używać kremów z wysokimi filtrami, aby chronić skórę przed szkodliwym wpływem słońca.