Jaki zabieg wykonać przy cerze z przebarwieniami?

Witam. Moim problemem jest cera z przebarwieniami, rozszerzonymi naczynkami oraz zmarszczkami. Myślałam o zabiegu laserem frakcyjnym CO2. Czy taki zabieg byłby wskazany przy moim problemie. Oraz chciałam zapytać czy zabieg jest bezpieczny, a dokładnie chodzi mi o sterylność lasera. Dziękuje

Witam przy cerze naczyniowej laser frakcyjny nie jest wskazany. Aby móc jak najlepsze zabiegi dobrać dla Pani cery należy udać się na konsultację do lekarza medycyny estetycznej i po konsultacji i obejrzeniu stanu skóry lekarz dobierze najodpowiedniejsze zabiegi.

Dla cery naczyniowej najczęściej stosowane są zabiegi IPL i laser.
Na przebarwienia stosuje się zabiegi peelingów medycznych, dermamelan, cosmelan.

Zabiegi na zmarszczki dobiera się indywidualnie, najczęściej stosowane są botox, kwas hialuronowy oraz mezoterapia, nici.

Przedstawia Pani kilka problemów dotyczących skóry. Przebarwienia i zmarszczki można leczyć laserem CO2, rozszerzone naczynka są przeciwwskazaniem do tego zabiegu. Proponowałabym, osobistą konsultację w gabinecie z lekarzem medycyny estetycznej aby dobrać odpowiednie zabiegi we właściwej kolejności.
Zabieg laserem Co2 jest bezpiecznym zabiegiem jeżeli wykonuje go doświadczony lekarz,
Pozdrawiam
Katarzyna Mudel