Jakie zastosować leczenie, aby nie czuć bólu kręgosłupa?
Dzień dobry , mam pytanie w którym chciałbym się dowiedzieć co powinienem zrobić abym nie musiał poddać się operacji i żebym normalnie funkcjonował bez bólu. Dziękuje bardzo za odpowiedz. Badanie MR kręgosłupa lędźwiowego . W sekcjach FSE,STiR w obrazach T1,T2 zal w płaszczyznach strzalkowych , poprzecznych i czołowych. Lordoza lędźwiowa zachowana . Kręgi przejściowe prawdopodobnie symetryczne lumbalizacja S1 ze szczątkowy krążkiem S1-2 Odwodnienie i obniżenie tarcz mk L4-5 i L5-S1 Niewielka uogólniona wypukliny krążka mk L3-4 z impresja korzeni nerwowych w spłyconym pr. Otworze mk. Okrężne uwypuklenie krążka L4-5 przewęża zachylki boczne i otwory mk nieznacznie uciskając na worek oponowy i korzenie nn. Rdzeniowych. Na wys. L5-1 okólne uwypuklenie krążka z centralna pjm głębokości 7,6mm zmiany te powodują znaczny ucisk worka oponowego i korzeni S1 w zwężonych kanałach mk. Przepukliny dotrzonowe blaszek granicznych L4 i 5 otoczone strefa stluszczonego szpiku kostnego . Stozek końcowy oraz nici ogona końskiego prawidłowe.

MĘŻCZYZNA, 26 LAT ponad rok temu
Lek. Michał Lenard
80 poziom zaufania
Wynik badania musi być oceniony przez lekarza zlecającego badanie, który ustali odpowiednie postępowanie. Warto skonsultować się również z fizjoterapeutą, który zaproponuje Panu odpowiednie ćwiczenia i zabiegi łagodzące dolegliwości bólowe. Pozdrawiam!