Jakie zastosować leczenie, aby nie czuć bólu kręgosłupa?

Dzień dobry , mam pytanie w którym chciałbym się dowiedzieć co powinienem zrobić abym nie musiał poddać się operacji i żebym normalnie funkcjonował bez bólu. Dziękuje bardzo za odpowiedz. Badanie MR kręgosłupa lędźwiowego . W sekcjach FSE,STiR w obrazach T1,T2 zal w płaszczyznach strzalkowych , poprzecznych i czołowych. Lordoza lędźwiowa zachowana . Kręgi przejściowe prawdopodobnie symetryczne lumbalizacja S1 ze szczątkowy krążkiem S1-2 Odwodnienie i obniżenie tarcz mk L4-5 i L5-S1 Niewielka uogólniona wypukliny krążka mk L3-4 z impresja korzeni nerwowych w spłyconym pr. Otworze mk. Okrężne uwypuklenie krążka L4-5 przewęża zachylki boczne i otwory mk nieznacznie uciskając na worek oponowy i korzenie nn. Rdzeniowych. Na wys. L5-1 okólne uwypuklenie krążka z centralna pjm głębokości 7,6mm zmiany te powodują znaczny ucisk worka oponowego i korzeni S1 w zwężonych kanałach mk. Przepukliny dotrzonowe blaszek granicznych L4 i 5 otoczone strefa stluszczonego szpiku kostnego . Stozek końcowy oraz nici ogona końskiego prawidłowe.

Lek. Michał Lenard

Wynik badania musi być oceniony przez lekarza zlecającego badanie, który ustali odpowiednie postępowanie. Warto skonsultować się również z fizjoterapeutą, który zaproponuje Panu odpowiednie ćwiczenia i zabiegi łagodzące dolegliwości bólowe. Pozdrawiam!