Jakim lekiem bez recepty leczyć zapalenie grzybicze okolic intymnych?

Dzień dobry. Dostałam grzybiczego zapalenia okolic intymnych, jednak nie jestem w stanie w najbliższym czasie dostać się do lekarza ginekologa. Dziś w aptece farmaceutka poleciła mi stosowanie Lactovaginal, ale na ulotce przeczytałam że lek ten stosowany jest raczej po kuracji innymi lekami przeciwgrzybicznymi. Stąd moje pytanie czy powinnam zakupić inny lek dostępny bez recepty, a następnie stosować laktovaginal czy sam laktovaginal pomoże w mojej dolegliwości?

W aptekach są globulki na infekcje mieszane dostępne bez recepty, ale najlepiej byłoby otrzymać lek na Rp. stricte p/grzybiczy. Proponuje iść do swojego lek. rodzinnego, który również może zlecić terapię. Jednocześnie przepraszam za dłuższy niż zwykle okres oczekiwania na odpowiedź ze strony portalu.