Zapytaj lekarza

1 , 0 3 7 , 3 0 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jakimi kosmetykami pielęgnować cerę z trądzikiem?

Witam jestem dziewczyną w wieku 25 lat.Od 5 lat mam problem z trądzikiem.Byłam u dermatologa w październiku 2007 roku.Lekarz zalecił mi abym smarowała całą twarz maścią A*** 2 razy dziennie a punktowo A***.Trądzik trochę się zmniejszył.Od września 2008 roku smarowałam tylko raz na tydzień.W kwietniu 2009 miałam kolejną wizytę u lekarza,który powiedział że jest duża poprawa i zaleciła tą samą kurację.Po wizycie kupiłam sobiekosmetyki z serii iwostin. Zauważyłam,że po kilku dniach mam więcej krostek niż miałam.Nie wiem czy to minie, czy mam przestać używać iwostinu.

KOBIETA, 25 LAT ponad rok temu

Makijaż dla brunetki - podkład

Umiejętnie wykonany makijaż to ozdoba kobiety. A jak powinny się malować ciemnowłose panie? Naucz się wykonywać krok po kroku makijaż dla brunetki, zapoznaj się z naszym filmem instruktażowym. To wcale nie musi być trudne.

Szanowna Pani,

Przede wszystkim należy stosować się do zaleceń lekarza, który prowadzi leczenie. Nie znam dokładnie przebiegu Pani choroby, więc trudno mi się wypowiadać.

Podstawą jest stosowanie zaleconych leków.
Jeśli chodzi o dodatkowo zakupione kosmetyki, to niektóre z nich mogą spowodować nasilenie zmian w początkowym okresie stosowania, z czasem jednak można zauważyć poprawę stanu skóry.

Nie można jednak wykluczyć reakcji alergicznej na te akurat preparaty.

Dobrze byłoby skonsultować się z dermatologiem prowadzącym leczenie w celu doboru optymalnych dla Pani skóry kosmetyków.

Pozdrawiam serdecznie

Lekarz w Międzyleskim Szpitalu Specjalistycznym Oddział I Wewnętrzny.
0

Witam proszę zacząć wizytę od konsultacji u lekarza medycyny estetycznej , bądź dermatologa. Skóra zostanie dokładnie obejrzana i zbadana, zostaną dobrane jak najodpowiedniejsze metody leczenia. Najskuteczniejszą metodą na blizny i trądzik jest zastosowanie peelingów medycznych w połączeniu z lekami do stosowania na skórę odpowiednio dobranymi do stanu skóry.
Można wykonać badania helicobacter pylori, badania na posiew bakteriologiczny oraz odwiedzić dobrego dermatologa, który dobierze terapię lekową doustną oraz preparaty do smarowania na skórę.

Certyfikowany lekarz medycyny estetycznej. Prowadzi Klinikę Medycyny Estetycznej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy