Nawroty trądziku

Witam. Od jakiegoś roku już nie mogę uporać się z trądzikiem, chodzę do dermatologa, na początku, gdy zażywałam antybiotyk (ok. 3 miesiące), widać było poprawę, niestety po jakimś czasie musiałam go odstawić i używać jedynie żeli, maści itp., teraz zauważyłam, że powstają nowe pryszcze, smaruję je maściami, również od dermatologa i niestety nic nie skutkuje, nie wiem, co robić, piję również różne zioła zakupione w aptece na choroby skórne, myję twarz specjalnym żelem do cery trądzikowej, zakupiony również w aptece i ciągle powstają nowe pryszcze:(

KOBIETA ponad rok temu

Leczenie trądziku

Trądzik atakuje nie tylko osoby w wieku dojrzewania. Często starsze osoby muszą się z nim zmagać przez długi czas. Obejrzyj film i dowiedz się, jak radzić sobie z trądzikiem.

Szanowna Pani

Nie wiem, jakie leki oprócz antybiotyków Pani stosowała. Być może warto poprosić lekarza o lek z innej jeszcze grupy.

Dobrze byłoby też zbadać poziom hormonów płciowych, o ile jeszcze Pani nie miała ich oznaczanych. Niewykluczone, iż przyczyną Pani problemów są zaburzenia hormonalne. Jeśli tak, znając rodzaj zaburzeń, można włączyć odpowiednie leki.

Pozdrawiam serdecznie

Lekarz w Międzyleskim Szpitalu Specjalistycznym Oddział I Wewnętrzny.
0

Witam a czy przy stosowaniu leków wykonywane są zabiegi lecznicze np. peelingi, mikrodermabrazja?Czy były wykonane badania na trądzik?

Może należy zmienić lekarza?

Proszę zacząć wizytę od konsultacji u lekarza medycyny estetycznej , bądź dermatologa. Skóra zostanie dokładnie obejrzana i zbadana, zostaną dobrane jak najodpowiedniejsze metody leczenia. Najskuteczniejszą metodą na blizny i trądzik jest zastosowanie peelingów medycznych w połączeniu z lekami do stosowania na skórę odpowiednio dobranymi do stanu skóry.
Można wykonać badania helicobacter pylori, badania na posiew bakteriologiczny oraz odwiedzić dobrego dermatologa, który dobierze terapię lekową doustną oraz preparaty do smarowania na skórę.

Certyfikowany lekarz medycyny estetycznej. Prowadzi Klinikę Medycyny Estetycznej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy