Zgrubienia na skórze twarzy po wyleczeniu trądziku

Stosując różne kosmetyki udało z twarzy pozbyć mi się trądzik, lecz od kilku miesięcy coś zaczęło mnie niepokoić. Na mojej brodzie wyszły mi jakieś gródki. Każda innej wielkości. Małe i duże. Smaruje to różnymi kremami, maściami, robię peelingi, lecz nic nie pomaga. Boje się że mogą być to jakieś blizny, ale jest to wypukłe i ma kolor skóry. A w dodatku blizna musi mieć jakiś powód. Rana, albo wyduszane pryszcze czego nie robiłam. Wizyte u dermatologa mam dopiero za 2 miesiące. Co mam robić?
KOBIETA, 19 LAT ponad rok temu

Trądzik różowaty

Trądzik to nie tylko nieestetyczne krostki, które pojawiają się w okresie dojrzewania. Może on przybrać inną postać. Obejrzyj filmik i dowiedz się więcej o trądziku różowatym.

Witam proszę zacząć wizytę od konsultacji u lekarza medycyny estetycznej , bądź dermatologa. Skóra zostanie dokładnie obejrzana i zbadana, zostaną dobrane jak najodpowiedniejsze metody leczenia. Najskuteczniejszą metodą na blizny i trądzik jest zastosowanie peelingów medycznych w połączeniu z lekami do stosowania na skórę odpowiednio dobranymi do stanu skóry.
Można wykonać badania helicobacter pylori, badania na posiew bakteriologiczny oraz odwiedzić dobrego dermatologa, który dobierze terapię lekową doustną oraz preparaty do smarowania na skórę.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty