Trądzik, zaskórniki i blizny na twarzy

Witam .Mam 18 lat, na trądzik zaczęłam się leczyć od 2014 roku. Nie było poprawy lecz pogorszenie. Zaskórniki mam na całej twarzy, a głębokie pryszcze są na policzkach i brodzie. Mam czerwone ślady oraz blizny na policzkach, skóra w tym miejscu swędzi i jest podrażniona.Tydzień temu byłam znów u innego dermatologa i kazała myć twarz co 3 godziny mydłem bambino i niczym nie smarować przez 10 dni.Chciałabym żeby w końcu ktoś mi pomógł. Bardzo proszę o pomoc. Dziękuję.

Witam proszę zacząć wizytę od konsultacji u lekarza medycyny estetycznej , bądź dermatologa. Skóra zostanie dokładnie obejrzana i zbadana, zostaną dobrane jak najodpowiedniejsze metody leczenia. Najskuteczniejszą metodą na blizny i trądzik jest zastosowanie peelingów medycznych w połączeniu z lekami do stosowania na skórę odpowiednio dobranymi do stanu skóry.
Można wykonać badania helicobacter pylori, badania na posiew bakteriologiczny oraz odwiedzić dobrego dermatologa, który dobierze terapię lekową doustną oraz preparaty do smarowania na skórę.

Mydło proszę odstawić, bo przesuszy skórę, najlepiej do mycia twarzy używać płyn micelarny lub żele do mycia twarzy np. z Bioderma, Avene lub La Roche Posay.