Problem z zaskórnikami :(

Witam! Mam 17 lat i jestem jednym z wielu, których dotknął problem trądziku. Jak się okazuje, moim największym problemem nie są pryszcze, lecz okropne zaskórniki na obu skroniach i policzkach. Są to zaskórniki zamknięte. Moja dermatolog poleciła mi, abym stosował miejscowo lek DAVERCIN, w postaci płynu dwa razy dziennie. Nasączam patyczek do uszu kilkoma kroplami tego preparatu i aplikuję go na chore miejsca. Stosuję go już od półtorej tygodnia. Pojedyncze pryszcze robią się bardziej przesuszone i powstają strupy. Jednak zaskórniki, których mam zdecydowanie więcej, w ogóle nie schodzą, a wręcz przeciwnie. Zaskórniki występują na mojej twarzy w formie ognisk. Zauważyłem je w późniejszym czasie na policzkach :( Nie wiem czy ten lek pomaga również na zaskórniki, a zależałoby mi na pozbyciu się ich. Czy doradza pan/pani jakiś preparat pozwalający je zwalczyć? Czas dla mnie nie gra roli, tylko skuteczność :) Oprócz leku Davercin rano myję dokładnie twarz zwykłym mydłem w płynie, a na noc używam żelu Garnier Czysta Skóra z cynkiem. Słyszałem też, że ważnym elementem kuracji przeciw trądzikowi jest stosowanie kremu nawilżającego. Czy trzeba się smarować słynną Niveą przed nałożeniem leku, czy po jego wchłonięciu? Jeśli tak, to jak obficie? Proszę o odpowiedź. Dziękuję i pozdrawiam.

MĘŻCZYZNA, 17 LAT ponad rok temu

Czym charakteryzuje się trądzik różowaty?

Trądzik to nie tylko krostki, które pojawiają się podczas okresu dojrzewania. Może on przybierać również inną postać. Obejrzyj filmik i dowiedz się, czym charakteryzuje się trądzik różowaty.

Witam proszę zacząć wizytę od konsultacji u lekarza medycyny estetycznej , bądź dermatologa. Skóra zostanie dokładnie obejrzana i zbadana, zostaną dobrane jak najodpowiedniejsze metody leczenia. Najskuteczniejszą metodą na blizny i trądzik jest zastosowanie peelingów medycznych w połączeniu z lekami do stosowania na skórę odpowiednio dobranymi do stanu skóry.
Można wykonać badania helicobacter pylori, badania na posiew bakteriologiczny oraz odwiedzić dobrego dermatologa, który dobierze terapię lekową doustną oraz preparaty do smarowania na skórę.

0

Zaskórniki sa cecha skóry trądzikowej. Proszę prawidłowo pielęgnować skórę stosując najlepiej jedna linie preparatów do skóry o takim problemie. Bardzo często polecam pacjentom zielona linie biodermy z preparatem sebium global na noc i na dzien- dobrze odblokowuje gruczoły łojowe. Z czasem powiniem Pan zauwazyć poprawę stanu skóry. Można także wykonać, po konsultacji z lekarzem medycyny estetycznej, odpowiednie dla pana skóry peelingi medyczne.
Pozdrawiam
Ewa Rybicka

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty