Jak sobie radzić z zaskórnikami i pryszczami?

Mam 16 lat. Mam spore problemy z cerą od jakiś 4 miesięcy. Wcześniej pryszcze były sporadyczne. Na początku na całej twarzy powoli pojawiały mi się pryszcze, teraz mam już tylko mnóstwo zaskórników. Pojawiają się na czole, skroniach, policzkach i po bokach brody. Jest ich pełno. Niektóre są czerwone, niektóre małe, czasem zmieniają się w pryszcze. Nie mam pojęcia, czym je leczyć i od czego one w ogóle są. Twarz myję rano i wieczorem specjalnym żelem do twarzy, następnie smaruję maścią z apteki, która ma działać wysuszająco, a na sam koniec krem nawilżający. Czy to możliwe, że problemy ze skórą są od tego, że przeprowadziłam się do Holandii? W końcu to inny kraj, może inny klimat to spowodował? Nie mam pojęcia co robić. Czy pomogą zwykłe produkty z drogerii? Czy są jakieś domowe sposoby? Do dermatologa nie pójdę, bo na tyle jeszcze języka nie znam;/ Proszę o pomoc. Pozdrawiam

KOBIETA, 16 LAT ponad rok temu

Trądzik - podstawowe informacje

Witam serdecznie!
Jeżeli dotychczas problem u Pani nie występował, a pojawił się nagle, może jednak warto rozważyć wizytę u lekarza w celu potwierdzenia, że rzeczywiście opisywane przez Panią zmiany mają charakter trądzikowy, a nie wynikają z innego problemu medycznego (na przykład alergii, zaburzeń hormonalnych). Przeprowadzka i stres z nią związany mogły przyczynić się do powstania zmian.
Na początek proszę spróbować stosować preparaty z przeznaczeniem do tego typu cery - konieczna jest niestety systematyczność. Zmian proszę nie drażnić.
Jeżeli metody ogólnodostępne zawiodą, konieczna będzie wizyta u dermatologa, lekarz po zbadaniu zaleci odpowiednie leczenie.
Pozdrawiam

0

Witam proszę zacząć wizytę od konsultacji u lekarza medycyny estetycznej , bądź dermatologa. Skóra zostanie dokładnie obejrzana i zbadana, zostaną dobrane jak najodpowiedniejsze metody leczenia. Najskuteczniejszą metodą na blizny i trądzik jest zastosowanie peelingów medycznych w połączeniu z lekami do stosowania na skórę odpowiednio dobranymi do stanu skóry.
Można wykonać badania helicobacter pylori, badania na posiew bakteriologiczny oraz odwiedzić dobrego dermatologa, który dobierze terapię lekową doustną oraz preparaty do smarowania na skórę.

Będzie potrzebna maść z antybiotykiem aby wyleczyć zmiany. W domu można regularnie wykonywać peeling enzymatyczny

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty