Co zrobić z krostkami?

Mam tłustą cerę. Bardzo nie podoba mi się moje czoło, które jest chropowate, od czasu do czasu pojawiają się na nim wypryski. Jak je wygładzić? Czy pomoże na to jakiś krem lub maść?

KOBIETA, 14 LAT ponad rok temu

Trądzik - podstawowe informacje

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Zmiany, które są opisywane prawdopodobnie odpowiadają zaskórnikom (otwartym, zamkniętym), zajmującym strefę T na twarzy (czoło, nos, broda) - typowym wykwitom dla trądziku młodzieńczego. Warto wprowadzić preparaty złuszczające (lecznicze), a także regularnie wykonywać peelingi drobnoziarniste lub enzymatyczne. Zachęcam do wizyty u dermatologa, w celu dobrania leczenia.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0

Witam proszę zacząć wizytę od konsultacji u lekarza medycyny estetycznej , bądź dermatologa. Skóra zostanie dokładnie obejrzana i zbadana, zostaną dobrane jak najodpowiedniejsze metody leczenia. Najskuteczniejszą metodą na blizny i trądzik jest zastosowanie peelingów medycznych w połączeniu z lekami do stosowania na skórę odpowiednio dobranymi do stanu skóry.
Można wykonać badania helicobacter pylori, badania na posiew bakteriologiczny oraz odwiedzić dobrego dermatologa, który dobierze terapię lekową doustną oraz preparaty do smarowania na skórę.

Certyfikowany lekarz medycyny estetycznej. Prowadzi Klinikę Medycyny Estetycznej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy