Kosmetyki na trądzik

Witam. Mam 14 lat i niestety na mojej twarzy widać bardzo trądzik. Od jakiegoś czasu regularnie używam żelu do mycia twarzy Under 20. Niedawno zaczęłam rano stosować żel Ziaja z serii NUNO, a wieczorem Under 20. Czy lepiej jest używać jednego preparatu czy może dwóch? Jakie kosmetyki są najlepsze na trądzik?

KOBIETA, 14 LAT ponad rok temu

Trądzik - podstawowe informacje

Witam!

Dobór kosmetyków do cery trądzikowej jest sprawą indywidualną. Nie ma jednego określonego kosmetyku bądź serii, sprawdzajacej się w każdym przypadku. Często trzeba wypróbować kilka różnych preparatów, zanim znajdzie się coś dla siebie.

Na pewno warto polecić tzw. kosmetyki apteczne, które zawieraja wieksze stężenia składników aktywnych, np. Normaderm Vichy czy seria trądzikowa firmy SVR oraz innych firm aptecznych.

W wielu przypadkach sama pielegnacja cery trądzikowej nie wystarcza, konieczne jest leczenie. Może je wdrożyć dermatolog po dokonaniu oceny stanu skóry i skali problemu.

Pozdrawiam serdecznie

Lekarz w Międzyleskim Szpitalu Specjalistycznym Oddział I Wewnętrzny.
0

Witam proszę zacząć wizytę od konsultacji u lekarza medycyny estetycznej , bądź dermatologa. Skóra zostanie dokładnie obejrzana i zbadana, zostaną dobrane jak najodpowiedniejsze metody leczenia. Najskuteczniejszą metodą na blizny i trądzik jest zastosowanie peelingów medycznych w połączeniu z lekami do stosowania na skórę odpowiednio dobranymi do stanu skóry.
Można wykonać badania helicobacter pylori, badania na posiew bakteriologiczny oraz odwiedzić dobrego dermatologa, który dobierze terapię lekową doustną oraz preparaty do smarowania na skórę.

Certyfikowany lekarz medycyny estetycznej. Prowadzi Klinikę Medycyny Estetycznej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy