Jak się pozbyć zaczerwienień?

Mam trądzik, nie mam wielkich "pryszczy", lecz same takie jakby zaczerwienienia. Stosuję różne kosmetyki antytrądzikowe, ale nie widać, żeby działały. Mieszkam w Angli i nie wiem, co robić. Stostuję żel z peelingiem do mycia twarzy, tonik oraz kilka innych kosmetyków antytrądzikowych.

MĘŻCZYZNA, 15 LAT ponad rok temu

Czym charakteryzuje się trądzik różowaty?

Trądzik to nie tylko krostki, które pojawiają się podczas okresu dojrzewania. Może on przybierać również inną postać. Obejrzyj filmik i dowiedz się, czym charakteryzuje się trądzik różowaty.

Witam!

Najlepszym wyjściem byłaby wizyta u dermatologa, który dobrałby odpowiedni preparat leczniczy. Jeśli nie ma takiej możliwości, bądź jest to utrudnione, warto wypróbować preparaty pielegnacyjne z tzw. linii aptecznych kosmetyków przeznaczonych dla cery trądzikowej.

Pozdrawiam serdecznie

Lekarz w Międzyleskim Szpitalu Specjalistycznym Oddział I Wewnętrzny.
0

Witam proszę zacząć wizytę od konsultacji u lekarza medycyny estetycznej , bądź dermatologa. Skóra zostanie dokładnie obejrzana i zbadana, zostaną dobrane jak najodpowiedniejsze metody leczenia. Najskuteczniejszą metodą na blizny i trądzik jest zastosowanie peelingów medycznych w połączeniu z lekami do stosowania na skórę odpowiednio dobranymi do stanu skóry.
Można wykonać badania helicobacter pylori, badania na posiew bakteriologiczny oraz odwiedzić dobrego dermatologa, który dobierze terapię lekową doustną oraz preparaty do smarowania na skórę.

Certyfikowany lekarz medycyny estetycznej. Prowadzi Klinikę Medycyny Estetycznej.
0

Dzień dobry, jeśli ma skórze obecne są stany zapalne stosowanie peelingu ziarnistego spowoduje, że bakterie mogą się roznosic, dlatego też proponuję zamienić peeling ziarnisty na enzymatyczny. Rano pli wieczorem proszę umyć twarz żelem (polecam Sesderma Salises),następnie tonic np. ( Bielenda meso power), wieczorem krem/żel Salises a rano żel azelac i w okresie słonecznym polecam stosowanie filtrów UV. Dobrze byłoby zgłosić się na konsultacje do kosmetologa, aby zmiany obejrzał ponieważ może jest konieczność oczyszczenia skóry, czego nie jest Pan bezpiecznie i odpowiednio zrobić na własną rękę.
Pozdrawiam serdecznie

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty