Jak pozbyć się tego świństwa na twarzy?

Witam! Stosowałem wiele kremów, maści, toników, peelingów, lecz nic nie chce mi pomóc. Nie obracam dużą ilością gotówki na nowoczesne formy likwidowania trądziku. Chodzi mi głównie o naturalne sposoby pozbycia się go (lub drastycznego zredukowania), jeżeli byłaby taka szansa. Na twarzy istne pole bitwy, nie ma żadnego miejsca, gdzie nie byłyby widoczne niedoskonałości (grudki z żółtymi końcami lub bez oraz kaszka). O plecach, szyi i klatce piersiowej nie wspominając. Jaką metodę Pani/Pan poleca? Czy dieta może w jakiś sposób wpływać na to, by zmniejszyć ich ilość? Czekam na odpowiedź na100latek

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam serdecznie
Niestety dieta nie ma większego wpływu na zmiany trądzikowe, ale oczywiście prawidłowo zbilansowana dieta, bogata w warzywa i owoce na pewno w leczeniu trądziku nie zaszkodzi.
Jeżeli chodzi o leczenie, to zachęcam do wizyty u dermatologa, dobranie kuracji do rodzaju i nasilenia trądziku, tym bardziej, że z wypowiedzi wynika, że domowe sposoby były nieskuteczne.
Pozdrawiam

Witam proszę zacząć wizytę od konsultacji u lekarza medycyny estetycznej , bądź dermatologa. Skóra zostanie dokładnie obejrzana i zbadana, zostaną dobrane jak najodpowiedniejsze metody leczenia. Najskuteczniejszą metodą na blizny i trądzik jest zastosowanie peelingów medycznych w połączeniu z lekami do stosowania na skórę odpowiednio dobranymi do stanu skóry.
Można wykonać badania helicobacter pylori, badania na posiew bakteriologiczny oraz odwiedzić dobrego dermatologa, który dobierze terapię lekową doustną oraz preparaty do smarowania na skórę.