Zapytaj lekarza

7 3 6 , 9 1 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Trądzik na plecach, klatce piersiowej i rękach

Trądzik na plecach klatce piersiowej oraz rękach Jak sobie poradzić z pryszczami na plecach dekolcie oraz rękach. Czasami też na twarzy.. Najwięcej jest ich na plecach. Co z tym zrobić. Zmagam się z tym 4 lata. Proszę o pomoc.
MĘŻCZYZNA, 19 LAT ponad rok temu

Trądzik - jak prawidłowo dbać o skórę?

Najlepiej będzie udać się do dermatologa, który zaleci odpowiednie preparaty do stosowania na skórę i ewentualnie terapię doustną. Ważna jest pielęgnacja skóry w domu, proponuję używać serii kosmetyków aptecznych dedykowanych skórze problematycznej, unikać słońca/solarium, nie stosować kosmetyków z alkoholem. W gabinecie medycyny estetycznej proponuję serię peelingów karbonowych, które mogą być stosowane przy aktywnych zmianach trądzikowych.

0

Witam proszę zacząć wizytę od konsultacji u lekarza medycyny estetycznej , bądź dermatologa. Skóra zostanie dokładnie obejrzana i zbadana, zostaną dobrane jak najodpowiedniejsze metody leczenia. Najskuteczniejszą metodą na blizny i trądzik jest zastosowanie peelingów medycznych w połączeniu z lekami do stosowania na skórę odpowiednio dobranymi do stanu skóry.
Można wykonać badania helicobacter pylori, badania na posiew bakteriologiczny oraz odwiedzić dobrego dermatologa, który dobierze terapię lekową doustną oraz preparaty do smarowania na skórę.

Certyfikowany lekarz medycyny estetycznej. Prowadzi Klinikę Medycyny Estetycznej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy