Jałowa odzielająca martwica chrzęstno-kostna

Dzien dobry, chcialam sie zapytac co to jest jalowa odzielajaca martwica chrzestno kostna. Czym grozi? Jak mozna wyleczyc?

Jałowa martwica chrzęstno-kostna jest chorobą dotyczącą fragmentu chrząstki stawowej z warstwą kości, która ulega obumarciu i przebudowie. Powstaje najczęściej wskutek urazu. Jeżeli ww fragment nie "ucieknie" do stawu i ulegnie przebudowie możliwe jest wygojenie, jeśli zaś przemieści się to trzeba go będzie usunąć a w jego miejsce np. wstawić przeszczep . Co do leczenia to najpierw musiałbym zobaczyć MRI i rtg aby móc coś zaproponować.