Jaskra otwartego kąta przesączenia

Od 2,5 roku mam zdiagn. jaskrę otwartego kąta przesączenia (normalnego ciśn.) i stosuję krople 1xdz., aktualnie Monoprost. Wynik HRT: topografia stabilna. Jakie są przeciwwskazania/ograniczenia trybu życia, sportu (fitness, joga, rower, bieganie), korzystania z sauny? Znalazłam inf., że nie należy wykonywać określonych asan (m.in. głowa nie powinna być niżej niż serce), a w niektórych szkołach jogi jaskra jest przeciwwskazaniem. Często spotykam się z tym, że jest to problem. Co może zaszkodzić?

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, moze byc to przeciwwskazaniem, jednak najlepiej jeżeli uda sie Pani do lekarza okulisty celem zalecen. Pozdrawiam