Czy przy jaskrze trzeba brać krople do końca życia?

Witam mam 24 lata wykryto u mnie jaskrę cisnienie w oku 24. Badanie hrt na prawe oko 5, lewe 7, prócz tego łzawienie napadowe. Czy do końca zycia muszę brac krople ? czy są potrzebne jakies inne badania stwierdzające rodzaj jaskry?
24 LAT ponad rok temu

Lek. Izabela Ławnicka

Witam!
Odpowiadając na Pani/Pana pytania:
- najczęstszą metodą leczenia jaskry jest przewlekłe stosowanie kropli do oczu do końca życia,
- istnieje kilka rodzajów jaskry, a każdy rodzaj wymaga innego leczenia. Diagnostyka rodzajów jaskry nie wymaga jednak specjalistycznych badań.
O szczegółach proszę porozmawiać z lekarzem okulistą podczas najbliższej wizyty kontrolnej.

Witam.
Przy rozpoznaniu jaskry trzeba brać krople do oczu do końca życia . Oprócz hrt należy systematycznie wykonywać pole widzenia , badanie dna oczu celem oceny tarczy nerwu wzrokowego oraz gonioskopię.
Pozdrawiam