Jaskra oka a badania wzroku

moja mama ma jaskre lewego oka czy przy wizycie u okulisty powinno sie zawsze sprawdzac drugie oko i jakie badania powinny byc zlecone zeby nie zaatakowala drugiego oka?czy jaskre da sie wyleczyc?mama ma tylko przepisane krople i musi ich uywac do konca zycia bardzo prosze o pomoc i rade.

Witam.jaskra jest w obu oczach ale roznie zaawansowana.jaskre leczymy do konca zycia i nie da sie jej wyleczyc czyli nie da sie wyzdrowiec.jest to choroba krązenia w oczach.wywoluje uszkodzenie nerwu wzrokowego czyli neuropatie.badania w jaskrze to pole widzenia co 6 mcy cisnienieTp.CCT.GDx Vcc lub OCT z komorkami zwojowymi(CG). gonioskopia ewentualnie krzywa dobowa Tp.pozdrawiam i wesolych swiat.